Nemám v nabídce vložky, které byste si přála?Potřebujete jiný tvar, ubrat nebo přidat pár cm do délky nebo jen nechcete ani kousek uměliny?Napište mi a domluvíme se:-) **** Odeslání objednávek nyní probíhá, vzhledem k velkému zájmu, do tří dnů od uhrazení.****

Údržba látkových vložek/ informace k látkovým plenám a vložkám

 

Látkové menstruační vložky

  • Do ,,zkoušecích"začátků Vám postačí cca 5 vložek na den +2-3 ks na noc (záleží na síle krvácení- příklad pro normální krvácení), vhodné je mít několik typů(noční/ s nepropustnou vrstvou, denní..)

 

  • Měňte vložku stejně často jak jste zvyklá. Pro údržbu vložek doporučuji žlučové mýdlo, které koupíte v každé drogerii…nestačí totiž vložky nechat odmočit nebo pouze ,,hodit“ do pračky- takto se Vám zaperou.
  • Vložky předeperete a pak je najednou vyperete v pračce třeba se spodním prádlem..Pokud vložky skladujete několik dní,  je třeba vodu v kyblíku každý den měnit.

Vložky jsou vždy z několika vrstev,  po vyprání je tedy vytáhneme mírně do všech stran aby získaly tvar,  netaháme násilím, nenatahujeme na věšák!

Pereme  max. na 60°C.

Nežehlíme (intimky ze 100% bavlny a prodyšné vložky bez pul vrstvy můžete prežehlit do tvaru,  pozor na plastové patentky) .

Nesušíme v sušičce (prodyšné vložky a intimky  bez pul vrstvy můžeme sušit v sušičce, ale snižujeme trvanlivost výrobku,  hrozí také sražení vložky - NEVRATNÁ ZMĚNA TVARU!

Nesušíme na topení ani žebříku ,vložky s PUL nesušíme na přímém slunci .

Chemicky nečistitíme, nepoužíváme bělidla (vyjímkou je žlučové mýdlo, které ale nepoužíváme na bambusový aksamit, vzorované plátna a tmavé látky.

Všechny látky jsou před šitím pečlivě vysrážené, upozorňuji však, že některé látky a to zejména  Bavlněný úplet (díky elastanu)  a bavlněný neránek  ( vysoká srážlivost),  MÁ TENDENCI PRACOVAT ještě několik vyprání, což se může projevit mírným nakrabacením  a  povislostí látky a to zejména u vložek s nepropustnou vrstvou, která nijak nepracuje,  což není považováno za  vadu vložky a nemění se nic na  její funkci .

Pro hezký, nezmačkaný vzhled doporučuji odsředit  max do 600 ot.

Nepoužíváme aviváž, která snižuje nasákavost materiálu a ani sodu,  která ničí přírodní vlákna (časem se látka může rozpadat).

POZOR také NA KYSELINU CITRONOVOU obsaženou v máchadlech,  pokud vlastníte vložky s bambusovým vláknem ( bambusový aksamit, bambusové froté) ! 

 

Ekologické praní (nejen) dámských vložek ڿڰۣ--

 

 

Naprosto nejčistší variantou  je praní v perkarbonátu , peru takto veškeré prádlo včetně vložek a plen.

Místo aviváže přidat máchadlo z kyseliny citronové nebo ocet.(Návod na přípravu lze dohledat na internetu, nepoužívat na bambusové vložky)